Підготовка до навчального року: як обрати ідеальний шкільний щоденник?

03/05/2024
від Адміністратор Поліграфіст
Підготовка до навчального року: як обрати ідеальний шкільний щоденник?

Зміст

 1. Щоденник шкільний - для чого потрібен?
 2. Як обрати шкільні щоденники?
 3. Який буває щоденник для початкової школи
 4. Ідеї для оформлення шкільного щоденника
 5. Як правильно заповнювати шкільний щоденник

Початок нового навчального року завжди супроводжується приємними клопотами та підготовкою, а одним з ключових елементів успішної організації шкільного життя є вибір шкільного щоденника. Цей невеликий, але вкрай важливий аксесуар може стати незамінним помічником для кожного учня, допомагаючи не лише в плануванні домашніх завдань та контрольних, але й у розвитку навичок самоорганізації та відповідальності. Вибір щоденника — це вибір інструменту, що суттєво впливатиме на щоденне шкільне життя вашої дитини. Тому, якщо ви плануєте купити шкільний щоденник, то вам буде корисно знати про різноманітність моделей, їхні особливості, як обрати найбільш підходящий варіант та на що звернути увагу під час вибору. У цій статті ми розглянемо ключові аспекти, які допоможуть зробити інформований вибір, забезпечивши вашій дитині надійного помічника на весь навчальний рік.

Для чого щоденник в школі?

Шкільний щоденник — це особистий помічник для учнів, що використовується для планування та відстеження навчального процесу. Використання щоденника для школи сприяє розвитку організованості та відповідальності серед учнів, допомагає їм краще планувати свій час і ефективно виконувати шкільні завдання. Отже, детально розглянемо призначення учнівського щоденника:

 • Організація навчального процесу: Щоденник допомагає учням організувати свій навчальний процес, планувати час для виконання домашніх завдань, підготовки до контрольних і самостійних робіт. Він слугує інструментом для розподілу навчального навантаження протягом тижня чи місяця.
 • Запис домашніх завдань: Щоденник є місцем для запису домашніх завдань з кожного предмету. Це дозволяє учням мати чітке уявлення про те, що їм потрібно зробити вдома, і гарантує, що вони не забудуть про важливі задачі.
 • Відстеження успішності та оцінок: У щоденнику можна вести записи про оцінки за контрольні, самостійні роботи, усні відповіді тощо. Це допомагає учням відстежувати свою академічну успішність протягом навчального року.
 • Комунікація між школою та домом: Щоденник слугує засобом комунікації між вчителями та батьками. Вчителі можуть залишати зауваження батькам щодо успіхів або проблем учня, а батьки, в свою чергу, можуть висловлювати свої питання чи коментарі вчителям.
 • Розвиток самодисципліни та відповідальності: Використання щоденника спонукає учнів до самоорганізації, планування свого часу, виконання завдань у встановлені терміни. Це виховує відповідальність і самодисципліну, які є важливими навичками не тільки в шкільному житті, але й за його межами.
 • Планування шкільних заходів: Щоденник може містити календар шкільних подій, свят, зборів, екскурсій тощо. Це допомагає учням бути в курсі майбутніх подій і належним чином готуватися до них.
 • Особисті нотатки: Учні можуть використовувати щоденник для особистих нотаток, вражень про навчальний процес, цілей на майбутнє.

Шкільні щоденники -  як обрати?

Обираючи щоденник для школи, варто звернути увагу на декілька ключових критеріїв, які допоможуть вибрати найкращий варіант для конкретних потреб та переваг учня. Розглянемо детально основні аспекти вибору:

1. Формат та розмір

 • Формат: Популярні формати щоденників включають A5 (найпоширеніший, зручний для носіння в рюкзаку), B5 (трохи більший, забезпечує більше місця для записів) та A4 (для тих, хто віддає перевагу широким полям і великому простору для записів).
 • Розмір: Вибір залежить від того, наскільки докладні записи планує робити учень і скільки інформації потрібно вміщати на одній сторінці.

2. Тип обкладинки

 • Тверда обкладинка з картону чи штучної шкіри: Забезпечує більшу довговічність та захист від пошкоджень, але може бути важчою чи менш зручною для носіння. Обкладинка щоденника зі штучної шкіри має вишуканий зовнішній вигляд та довговічність, забезпечуючи одночасно стильний вигляд і захист від зносу. 
 • М'яка обкладинка: Легша та гнучкіша, зручніша для носіння, але менш стійка до зносу та пошкоджень від бруду чи води.

3. Внутрішнє наповнення

 • Кількість та тип сторінок: Важливо враховувати, чи є в щоденнику достатньо сторінок на весь навчальний рік, а також чи підходить макет сторінок для планування (наприклад, дата на кожній сторінці, вільні поля для нотаток).
 • Додаткові розділи: Деякі щоденники містять додаткові розділи для розкладу, контактів, карток для запам'ятовування та іншої корисної інформації.

4. Дизайн та персоналізація: шкільний щоденник для дівчат та хлопців.

 • Зовнішній вигляд: Кольори, малюнки, тематика обкладинки можуть відігравати важливу роль, особливо для молодших учнів, для яких візуальна привабливість може підвищити мотивацію до використання щоденника. Щоденник шкільний патріотичний - прикрашений національними символами та героїчними мотивами, такий варіант користується популярністю серед дівчат та хлопців-підлітків, які пишаються своєю країною та хочуть виразити свою підтримку та любов через щоденне використання таких щоденників.
 • Шкільний щоденник для дівчат часто має дизайн, що включає яскраві кольори, візерунки або ілюстрації, які можуть відповідати їхнім естетичним уподобанням. Такі щоденники можуть містити стікери або декоративні елементи, що дозволяють персоналізувати щоденник та зробити його не лише корисним, але й приємним для щоденного використання. Шкільні щоденники для дівчат-підлітків можуть відрізнятися більш зрілим і мінімалістичним дизайном, який відображає їхні інтереси та стиль. Ці щоденники можуть включати  трендові мотиви, цитати для мотивації, а також додаткові функції для планування та організації особистого життя, навчальних завдань, і захоплень. 
 • Шкільні щоденники для хлопчиків часто мають дизайн, орієнтований на їхні інтереси та уподобання, такі як спорт, космос, технології чи пригодницькі теми, що робить їх візуально привабливими для молодої аудиторії. Вони можуть містити додаткові функції, як-от календарі для важливих подій або місце для запису досягнень у хобі чи спорті. Шкільні щоденники для підлітків відрізнятимуться за дизайном. Дизайн таких щоденників часто характеризується графіті, абстрактними малюнками або мотивами, пов'язаними з популярними відеоіграми та кіберспортом, що робить їх більш привабливими для сучасної молоді та відображає їхні захоплення. Щоденник шкільний однотонний також є досить популярним варіантом у хлопців-підлітків.

5. Функціональність

 • Стрічка-закладка: Допомагає легко знаходити поточну дату або важливу сторінку, зберігаючи швидкий доступ до необхідної інформації без потреби в перегортанні всього щоденника.
 • Еластична стрічка для закриття: Забезпечує збереження щоденника закритим під час транспортування, що допомагає уникнути випадкового висипання паперів або пошкодження сторінок.
 • Розклад уроків та календар: Наявність інтегрованого розкладу уроків та календаря на поточний навчальний рік допоможе учневі краще організувати свій час і планувати наперед.

Щоденник для початкової школи - чим може відрізнятись?

Щоденник для першокласника чи учня початкової школи має кілька особливостей, які відрізняють його від щоденників для старших класів, забезпечуючи більшу залученість та сприяння навчальному процесу молодших учнів:

 • Яскравий, дитячий дизайн: Обкладинки та внутрішні сторінки часто прикрашені персонажами з мультфільмів, тваринами або казковими мотивами, що робить щоденник привабливим та заохочує дітей використовувати його щодня.
 • Великий розмір шрифту та картинки: Враховуючи, що молодші учні тільки навчаються читати та писати, щоденники містять великий шрифт та яскраві ілюстрації, які допомагають краще засвоювати інформацію.
 • Наявність навчальних елементів: Щоденники можуть включати алфавіт, таблицю множення, основні правила граматики та правопису, що робить їх не тільки інструментом для планування, але й корисним навчальним посібником.
 • Місце для малювання: Розуміючи важливість креативного розвитку в початковій школі, щоденники часто містять спеціальні сторінки для малювання або нотаток, де діти можуть виражати свої думки та емоції.
 • Спрощена структура: В порівнянні зі щоденниками для старших класів, в початковій школі щоденники мають більш просту та зрозумілу структуру, з чітко розділеними полями для домашніх завдань, нотаток і дат.
 • Захист від зносу: Враховуючи активність молодших школярів, щоденники для початкової школи часто виготовляються з міцніших матеріалів або мають додатковий захист обкладинки, щоб витримувати щоденне користування.

Ідеї для оформлення шкільного щоденника

Оформлення шкільного щоденника може стати творчим процесом, що не лише допоможе учням виразити свою індивідуальність, але й зробити процес планування та організації навчального матеріалу більш захоплюючим. Ось кілька ідей як красиво оформити шкільний щоденник:

 • Використання стікерів і декоративних скотчів: Яскраві стікери, декоративні скотчі можуть використовуватися для прикраси сторінок, виділення важливих подій або просто для додавання кольору і веселощів.
 • Тематичні сторінки: Можна створювати сторінки з певною тематикою, наприклад, захопленнями, сезонами року, святами. Це допоможе учням відчути зміну сезону чи важливість певних подій.
 • Колажі з фотографій і вирізок: Використання особистих фотографій або вирізок з журналів для створення колажів на сторінках щоденника додасть унікальності та збереже спогади.
 • Власні малюнки: Розмальовування країв сторінок, малюнки в кутках можуть допомогти відпочити під час навчання. Це можуть бути якісь тематичні малюнки, приурочені до якогось конкретного домашнього завдання або тематики уроку.
 • Цитати та мотиваційні фрази: Додавання улюблених цитат або мотиваційних фраз може надихати та підбадьорювати під час навчального процесу.
 • Кольорове кодування: Використання різних кольорів для різних предметів або видів діяльності допоможе легко орієнтуватися в щоденнику та ефективно планувати час.
 • Сторінки для відстеження завдань: Можна додати сторінки для відстеження домашніх завдань або особистих досягнень, що допоможе учням розвивати самодисципліну та організованість.
 • Персоналізовані закладки: Створення власних закладок з паперу, тканини або інших матеріалів додасть зручності та особливого шарму щоденнику.

Як правильно заповнювати шкільний щоденник

Заповнення та підписання шкільного щоденника є важливим аспектом організації навчального процесу. Ось кілька порад, як це робити правильно:

Як заповнювати щоденники в школу:

 1. Чіткість та структурованість: Завжди пишіть чітко та структуровано. Використовуйте чорнило або ручку, що не розмазується, та пишіть аккуратным почерком.
 2. Деталізація завдань: Записуйте всі домашні завдання та важливі нотатки з кожного предмету. Вказуйте дату виконання, тему уроку, сторінки в підручнику, які потрібно прочитати, та конкретні завдання.
 3. Використання розділів: Якщо щоденник має розділи або поля для різних типів інформації (наприклад, домашні завдання, розклад уроків, оцінки), використовуйте їх згідно з призначенням.
 4. Планування за часом: Використовуйте щоденник не тільки для запису домашніх завдань, а й для планування свого часу. Можете зазначати, скільки часу плануєте витратити на кожне завдання.
 5. Відмітки про виконання: Позначайте виконані завдання. Це можна робити за допомогою галочок, перекреслення або спеціальних символів чи кольорового кодування.

Як правильно підписати шкільний щоденник:

 1. Особисті дані: На початку навчального року заповніть сторінку з особистими даними. Тут має бути ваше повне ім’я, клас, навчальний рік та контактні дані.
 2. Підписи батьків: Деякі школи вимагають регулярний підпис батьків або опікунів у щоденнику як підтвердження того, що вони ознайомлені з домашніми завданнями та відзначеннями вчителів. У такому випадку батьки повинні ставити свій підпис поруч з відповідними записами.
 3. Підписи вчителів: Якщо є необхідність, вчителі також можуть ставити свої підписи в щоденнику, наприклад, як підтвердження перевірки домашнього завдання або узгодження дати контрольної роботи.

Пам’ятайте, що шкільний щоденник — це не просто звичайний записник, а важливий інструмент комунікації між учнями, батьками та вчителями, а також засіб для планування та організації навчального процесу.

Вибір шкільного щоденника є важливим рішенням, що впливає на організацію навчального процесу, мотивацію учня та його здатність до планування. Правильно обраний щоденник не тільки допоможе учням вести записи домашніх завдань та контрольних, але й стане надійним помічником у їхньому щоденному навчальному та особистому розвитку. Важливо враховувати індивідуальні потреби та уподобання учня, вибираючи між різними форматами, типами обкладинок, дизайном та додатковими функціями щоденника.

Для тих, хто обирає шкільний щоденник, інтернет-магазин "Поліграфіст" пропонує чудову можливість знайти ідеальний варіант. Тут ви знайдете великий асортимент щоденників, які відповідають будь-яким вимогам та смакам, від класичних до модних патріотичних мотивів, популярних серед підлітків. "Поліграфіст" гарантує відмінну якість продукції за доступною ціною, забезпечуючи зручність вибору та покупки в одному місці.

Коментарі

Не знайдено дописів

Популярні товари магазину