Які бувають олівці для малювання та письма

02/22/2024
від Адміністратор Поліграфіст
Які бувають олівці для малювання та письма

Зміст

 1. Види олівців
 2. З чого складається олівець
 3. Прості олівці та їх класифікація
 4. На чому найкраще пише олівець
 5. Види кольорових олівців

Олівці – це універсальні інструменти для письма та малювання, що використовуються у всьому світі. Вони бувають різноманітні: від простих графітних олівців, які застосовуються для письма та скетчингу, до спеціалізованих олівців для малювання, що дозволяють художникам створювати деталізовані малюнки. Графітні олівці мають різну твердість грифеля, що визначає темність та м'якість лінії, а олівці для малювання можуть бути виготовлені з вугілля, кольорових пігментів чи навіть воску. Їх застосування сягає від шкільних класів до професійних дизайнерських студій, де вони використовуються для створення ескізів, портретів, технічних креслень та іншого. У цьому тексті ми детально розглянемо види олівців та критерії, за якими їх вибирати, щоб допомогти вам обрати ідеальний інструмент для вашої творчості та повсякденних потреб.

Види олівців

Прості олівці

Прості олівці використовуються для письма, скетчингу та технічних креслень. Вони ідеально підходять для шкільного навчання, офісної роботи та професійного дизайну, де важлива точність та можливість легкого стирання за допомогою ластика. Прості олівці поділяються на два основних типи - це механічні олівці та графітні олівці.

Олівці для малювання

Спеціалізовані олівці для малювання, такі як кольорові, воскові, вугільні, чи графітні з різною твердістю, застосовуються художниками для створення ескізів, портретів, ілюстрацій та художніх робіт. Вони дозволяють домогтися різноманітності відтінків, насиченості та текстур.

Кольорові олівці

Звичайні кольорові олівці використовуються для розфарбовування, ілюстрацій та арт-проектів в навчальних закладах та художніх студіях. Вони забезпечують широкий спектр кольорів і відтінків, що дозволяє втілювати творчі ідеї у життя.

Воскові олівці

Воскові олівці, які мають м'яку воскову основу, використовуються для яскравих і насичених малюнків. Часто їх застосовують у дитячій творчості.

З чого складається олівець

Простий графітний олівець складається з твердого графітного стрижня, обгорнутого в дерев'яний корпус. Графіт, змішаний з глиною, визначає твердість грифелю, що впливає на забарвлення та насиченість ліній. Використовуються для письма, малювання, скетчингу, їх легко стерти гумкою. Твердість олівців маркується комбінацією літер та цифр, наприклад, 2B чи HB.
Кольорові олівці мають ядро, зроблене з воску або масла та кольорових пігментів. Вони призначені для малювання та розфарбовування, дозволяючи отримувати широку гаму кольорів і тонів. Відмінність від графітних олівців полягає в можливості змішувати кольори для створення нових відтінків. Кольорові олівці часто використовуються художниками для детальних робіт та ілюстрацій.

Прості олівці та їх класифікація

Прості олівці, як правило, класифікуються за твердістю грифеля, що визначається співвідношенням графіту та глини в його складі. Як ми вже зазначали, твердість грифеля впливає на насиченість та м'якість ліній, які олівець залишає на папері. 

Ось шкала твердості олівців:

 1. "H" серія - означає "hard" (твердий). Олівці з маркуванням "H" мають більшу кількість глини у складі, що робить грифель твердішим і лінії, які вони залишають, більш світлими. Використовуються для технічних креслень, деталізованих малюнків та робіт, де потрібна велика точність. Чим вище число біля "H", тим твердіший грифель (наприклад, 2H твердіший за H).
 2. "B" серія - означає "black" (чорний). Олівці з маркуванням "B" містять більше графіту, що робить грифель м'якшим і забезпечує темніші лінії. Вони ідеальні для малюнків, скетчів та робіт, де потрібні насичені темні лінії. Чим вище число біля "B", тим м'якший грифель (наприклад, 6B м'якший за 2B).
 3. "HB" серія - знаходиться посередині між "H" та "B" серіями, комбінуючи властивості обох для універсального використання. "HB" олівці є найпоширенішим вибором для письма та малювання, забезпечуючи добре збалансовану твердість і насиченість ліній.
 4. "F" серія - має властивості схожі до "HB", але з трохи більшою твердістю, ідеально підходить для письма.

Ця класифікація дозволяє користувачам вибирати олівці залежно від їхніх специфічних потреб, будь то для письма, малюнка, або технічного креслення.

Які бувають олівці для малювання та письма

На чому найкраще пише олівець

Олівець найкраще пише на папері, що має невелику шорсткість або текстуру. Це дозволяє грифелю олівця залишати рівномірний і чіткий слід, не ковзаючи по поверхні. Вид паперу, який вибирають, може залежати від конкретного застосування:

 • Для письма та нотаток ідеально підійде звичайний офісний або шкільний папір. Цей папір забезпечує достатню текстуру для комфортного письма без надмірного стирання грифеля.
 • Для малювання та скетчингу краще використовувати спеціалізований папір або скетч-папір. Такий папір має різну текстуру та щільність, що дозволяє художникам експериментувати з тінями, текстурами та глибиною ліній.
 • Для професійних мистецьких робіт та технічних креслень можуть використовуватись спеціалізовані види паперу, як-от акварельний папір або папір для креслення, які забезпечують високу якість деталізації та дозволяють використовувати різні техніки.
 • Важливо вибирати папір, який відповідає вашим потребам та типу олівця, для досягнення найкращого результату.

Види кольорових олівців

Кольорові олівці поділяються на декілька типів, кожен з яких має свої особливості та призначення. Ось деякі з найпопулярніших видів:

Воскові олівці

Воскові олівці містять воскову основу, що робить їх м'якими та легкими у нанесенні. Вони ідеально підходять для широких шарів кольору. Хоча вони можуть бути схильні до воскового блиску, ці олівці популярні серед художників та аматорів для створення яскравих і насичених малюнків.

Олійні олівці

Олійні олівці мають твердішу основу, порівняно з восковими, завдяки олійній добавці. Вони забезпечують гладке нанесення та відмінне блендування (розтушовування) без воскового блиску. Олійні олівці чудово підходять для деталізованих робіт та технік нашарування, завдяки своїй стійкості до стирання та можливості досягати тонких ліній.

Акварельні олівці

Акварельні олівці унікальні тим, що їх можна використовувати сухими, а потім додавати воду пензликом для створення акварельного ефекту. Вони підходять для комбінування технік малювання олівцями та аквареллю, дозволяючи художникам експериментувати з розмитими ефектами та прозорими шарами кольору.

Пастельні олівці

Пастельні олівці містять пігмент, подібний до того, що використовується у м'якій пастелі, але вони забезпечують більший контроль та точність завдяки твердому грифелю. Вони ідеальні для деталізації та додавання точних акцентів до пастельних малюнків, а також для тих, хто шукає альтернативу традиційній пастелі.

Металеві олівці

Металеві олівці мають спеціальні пігменти, які створюють металічний блиск. Вони використовуються для додавання блискучих акцентів і висвітлень в малюнках, а також для створення унікальних ефектів у декоративному мистецтві.

Отже, кожен тип олівців має свої особливості, що робить його підходящим для різноманітних художніх задач, технік чи письма. При виборі якісних олівців важливо звернути увагу на кілька ключових аспектів. Перше, що варто врахувати – це якість корпусу: добре оброблене дерево не тільки забезпечує комфорт під час тривалого використання, але й гарантує легке заточування без розщеплення. Міцність грифеля також критично важлива, адже міцний грифель менш схильний до ламання, що особливо важливо для тонких деталей та частого використання. Обираючи олівці, віддавайте перевагу перевіреним брендам з хорошою репутацією, які відомі своєю надійністю та якістю продукції. Врешті, важливо враховувати ваші особисті потреби та стиль роботи, обираючи олівці, які найкраще відповідають вашим технічним вимогам та творчим задумам.

В інтернет-магазині "Поліграфіст" ми завжди готові допомогти вам підібрати олівці, які ідеально відповідають вашим потребам, і ми гарантуємо високу якість нашої продукції. 

Коментарі

Не знайдено дописів

Популярні товари магазину